Lekkie słodkie pianki z kakao

Małe słodkie co nieco, czyli leciutkie białe pianki otoczone gorzkim kakao. Są lekkie, tak lekkie, że aż zabawne. Słodkie, ale nie za bardzo. To takie niewielkie coś, co w smaku odrobinkę przypomina „gołe” ptasie mleczko, tylko jest od niego lżejsze. Tak w skrócie smakują lekkie słodkie pianki z kakao.

Te lekkie słodkie pianki z kakao to moja wariacja na temat jajek i żelatyny. Wyszło naprawdę smacznie, a w dodatku pianki okazały się lżejsze w dotyku niż sądziłam, co bardzo nas rozbawiło. Poniżej są proporcje na kilkanaście kosteczek tego smakołyku: w sam raz, aby się nie zasłodzić. Polecam do herbatki na babskie pogaduszki lub do postawienia na stole obok ciasta, gdy odwiedzą Was goście.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Żelatynę rozpuszczam we wrzątku i mieszam, aż będzie bez grudek. Białko ubijam z cukrem na sztywną pianę.

Krok 2. Do żelatyny dodaję tyle mleka, aby dało w sumie pół szklanki, mieszam i dolewam do ubitej piany. Następnie wykładam mały pojemniczek (ok. 15x15 cm), ale może być mały rondelek, folią spożywczą (pozwoli to wyjąć deser) i wlewam zawartość. Wstawiam do lodówki, aż się zetnie. Około 2 h.

Krok 3. Wyjmuję z lodówki po ok 2 h. I kroję w małe kostki (moje miały niecałe 4 cm). Każdą kostkę obtaczam w gorzkim kakao (bez problemu się przylepia). Układam na talerzyku i podaję. Najlepsze tego samego dnia.

Lekkie pianki w kakao
Lekkie pianki w kakao
27 listopada 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.