Lekki klops z jajkiem

Lekki, bo przygotowany z chudego mięsa wołowego, a także bez bułki. Takiego klopsa z jajkiem możecie podać nawet osobom, które są na diecie np. Dukana, South Beach. Smakuje rewelacyjnie, a przygotowanie nie sprawi nikomu problemów. Jedyne, o czym musicie pamiętać, to drobno zmielone mięso, dzięki temu klops będzie miał lepszą strukturę.

Zamiast jajka możecie do środka włożyć np. parówki, chociaż u mnie w domu najczęściej był klops z jajkiem i zawsze znikał szybko ze stołu. Zachęcam do przygotowania, a z pieczeni polecam jeszcze pasztet i faszerowanego kurczaka. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mięso mielę w maszynce. Dodaję pokrojoną cebulę, przyprawy, wbijam jajka i mieszam.

Krok 2. Formę wysypuję otrębami (ewentualnie smaruję wcześniej masłem lub oliwą) i nakładam do wys. 1/3, kładę jajka na twardo i dopełniam.

Krok 3. Uklepuję idealnie, by nie było potem dziur. Wstawiam do nagrzanego do 160°C piekarnika i piekę 1 godzinę. Zostawiam do wystudzenia. Gotowe. Smacznego.

Klops z jajkiem przepis
Klops z jajkiem
7 kwietnia 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.