Lekka sałatka z burakiem

Oto sałatka, którą zajadam się ostatnio bez przerwy. Tym razem w roli głównej buraki i majonez. Buraki trzymam zawsze w lodówce – ugotowane lub upieczone, bo naprawdę nie mogę się oprzeć pokusie i ostatnimi czasy dodaję je absolutnie do wszystkiego. Po prostu trudno mi sobie wyobrazić jakiś posiłek bez nich! A gdy połączyć buraki i lekki majonez, to otrzymujemy szybką i lekką sałatkę, pycha!

Swoją drogą bardzo polecam trzymać, tak jak ja, ugotowane czy upieczone buraki w lodówce do wykorzystania na potem. To niedrogi i wszechstronny składnik. Aby upiec buraki wystarczy je owinąć w folię aluminiową i piec ok. 1 godziny w 180 stopniach C. Możesz też gotować je na parze lub upiec w naczyniu żaroodpornym pod przykryciem (aby nie wyschły).

Taka sałatka z buraczkiem lubi wiele dodatków, dlatego ja dziś proponuję jako główny dodatek suszone śliwki. Zresztą ogólnie suszonki są bardzo fajnym dodatkiem do wszelkich sałatek. Tak samo jak orzechy. No i oczywiście sos, a najszybciej zrobisz go sięgając po majonez. Ja tym razem wybrałam Majonez Kielecki lekki, który świetnie pasuje do mojej lekkiej sałatki – ma obniżoną zawartość cukru o 35% i tłuszczu o 31% w porównaniu do tradycyjnego Majonezu Kieleckiego.

Sałatka z buraczkami
Sałatka z buraczkami
Sałatka z buraczkami
Sałatka z buraczkami
Sałatka z buraczkami
Sałatka z buraczkami
Jako dodatek wybrałam Majonez Kielecki lekki
Jako dodatek wybrałam Majonez Kielecki lekki

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Buraki kroję w kosteczkę, śliwki drobno.

Krok 2. Mieszam śliwki, buraki i orzechy, dodaję majonez. Na koniec dodaję rukolę i ewentualnie jeżyny (w sezonie).

*wpis powstał we współpracy z marką WSP „Społem”

23 sierpnia 2018 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.