Lasagne czekoladowe z kremem

Przepyszny deser, lasagne czekoladowe z kremem, który robi ogromne wrażenie, a jego przygotowanie jest bajecznie proste. Naprawdę! W dodatku potrzebujecie niewielu składników. Przepis na ten fantastyczny deser zdradził mi Szef Kuchni hotelu Bristol Michał Tkaczyk – to z nim w legendarnej Cafe Bristol (zobaczcie relację z naszego słodzenia) przygotowałam lasagne czekoladowe.

Nazwa może niejasna, ale w rzeczywistości są to płaty czekolady przełożone pysznym nadzieniem. U nas krem przypomina taki, jaki jest w tiramisu, tylko dodaliśmy orzeźwiającej mięty, ale możecie pokusić się o swoje dodatki smakowe oraz owoce. My wybraliśmy jagody, ale zimą możecie wybrać nawet banany. W każdym razie deser zrobić musicie, jest pyszny! Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Żółtka kręcę z cukrem na kogel.

Krok 2. Czekoladę topię w kąpieli wodnej. Miętę siekam.

Krok 3. Wylewam na folię (taką sztywniejszą, nie tę zwykłą, raczej o grubości okładki do teczki, ewentualnie papier do pieczenia na śliskiej (!!) stronie).

Krok 4. Mascarpone mieszam z żółtkami, do tego dodaję miętę. Zastygniętą czekoladę łamię na kawałki, przekładam kremem i owocami. Podaję.

Lasagne czekoladowe
Lasagne czekoladowe – efekt piorunujący, a niewiele pracy
Lasagne czekoladowe - efekt piorunujący a niewiele pracy
Lasagne czekoladowe – możecie użyć dowolnych owoców
Deser przygotowałam razem z Szefem Kuchni Hotelu Bristol Michałem Tkaczykiem w legendarnej Cafe Bristol
Deser przygotowałam razem z Szefem Kuchni Hotelu Bristol Michałem Tkaczykiem w legendarnej Cafe Bristol
5 sierpnia 2013 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.