Lane kluski

Uwielbiam lane kluski, to dla mnie wspomnienie dzieciństwa! Zupa mleczna z lanymi kluskami czy rosół z lanymi kluskami – to jest smak inny niż wszystkie. Aż dziwne, że teraz tak rzadko robię dla dzieci lane kluseczki, bo przecież ich przygotowanie jest bajecznie proste.

Lubię lane kluski „nitki”, takie małe wężyki, smaczne, zwarte, nie jak jajecznica posadzona na zupę, ale takie „w sam raz”! :) Przy rosole wolę lane kluski zrobić lejąc je do wody aby zupa nie musiała buzować, a potem je delikatnie przekładam. A wy jak robicie lane kluski? Lubicie?

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Składniki umieszczam w miseczce.

Krok 2. Mieszam dokładnie, ma być lejące, gęstsze.

Krok 3. Zagotowuję wodę (można też na mleko robić do podania, ja wolę na wodę i przenieść). Leję strużką ciasto na wrzącą wodę i jak wypłyną to wyławiam.

Krok 4. Z gęstszego ciasta wychodzą takie fajne grubsze nitki, zbyt rzadkie są cienutkie (moim zdaniem za cienkie). Takie, jak moje można odcedzić bez problemu.

Rosół z lanymi kluskami
Rosół z lanymi kluskami
Lane kluseczki
Lane kluseczki
22 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.