Kurkuma latte

Przepis na pyszny napój bezkofeinowy o niesamowitej mocy – kurkuma latte. To mój codzienny rytuał aby wypić szklankę rozgrzewającej kurkuma latte. Jest złocisty, kremowy i niesamowicie smaczny. Co ciekawe kurkuma latte to zdrowy napój, a sama kurkuma ma właściwości antyrakowe czy przeciwstarzeniowe.

Dla mnie kurkuma to jedna z moich podstawowych przypraw, zużywamy jej ogromne ilości, uwielbiam jej delikatny smak i cudownie żółty kolor, który nadaje potrawom. Wbrew pozorom to nie tylko przyprawa kuchni indyjskiej, choć tam znajdziesz jej naprawdę dużo (chociażby jako składnik curry).

Kurkuma latte przyspiesza trawienie i hamuje nadmierny apetyt, zatem warto ją włączyć do codziennego menu czy też zastąpić nią klasyczną kawę. Jeśli zaś pijasz kawę z mlekiem to możesz do swojej ulubionej kawy dolać mleko zrobione w ten sposób, zyskasz korzenną, pyszną, rozgrzewającą kawę. To oczywiście pewna wariacja i najzdrowsza jest klasyczna, bezkofeinowa kurkuma latte, ale jeśli miałoby Cię to przekonać do jej spróbowania to warto :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Rozpuszczam olej i dodaję przyprawy, chwilę je przesmażam, uwaga by nie przypalić! Możesz dodać więcej oleju.

Krok 2. Zalewam mlekiem i mieszam dokładnie (najlepiej trzepaczką wtedy lepiej się napuszy). Podgrzewam aż będzie gorące i nalewam do szklanki.

Kurkuma latte
Kurkuma latte
Kurkuma latte
Kurkuma latte
3 listopada 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.