Kurczak ze śliwkami

Pomysł na smacznego, aromatycznego kurczaka ze śliwkami, pachnącego lekko tymiankiem, miękkiego i delikatnie słodkawego, dzięki śliwkom właśnie. To jedno z tych dań, które robi się niemal samo a efekt jest bardzo fajny.

Taki kurczak ze śliwkami to świetny pomysł na obiad nie tylko od święta. Ja do tego przygotowuję kaszę jaglaną lub perłową, podaję sałatę na słodko z odrobiną śmietany i mam fantastyczny obiad, po który chętnie sięgają domownicy. Spróbujcie!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Cebulę siekam drobno, śliwki kroję w paseczki.

Krok 2. Mięso dzielę na mniejsze kawałki. Odcinam kostki jeśli są.

Krok 3. Na maśle lub oleju przesmażam cebulę.

Krok 4. Dorzucam mięso, śliwki, zalewam wodą i tutaj tej wody powinno być tyle by przykryła mięso, wiele zależy od naczynia stąd nie traktujcie te 600 ml jedynie szacunkowo. Dodaję przyprawy, mieszam i zostawiam na ogniu na około 1 godzinę aby płyn odparował.

Krok 5. Na koniec uważajcie by nie przypalić, fajnie jak zostanie odrobina "sosiku" na dnie. Podaję z kaszą i Razowym Kwasem Chlebowym. Smacznego.

Przepyszny aromatyczny kurczak ze śliwkami a do tego kwas chlebowy razowy
Przepyszny aromatyczny kurczak ze śliwkami a do tego kwas chlebowy razowy
Kurczak jest soczysty, lekko słodkawy, miekki i aromatyczny
Kurczak jest soczysty, lekko słodkawy, miękki i aromatyczny
19 listopada 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.