Kurczak zapiekany

Dzisiaj kolejny fajny przepis na zapiekanego kurczaka. Tym razem kurczak zapiekany w folii w marynacie jogurtowej z przyprawami. Bardzo smaczny i bez tłuszczu. Takiego kurczaka możecie zrobić w piekarniku (np. w folii do pieczenia) lub na grillu.

Ja udka kurczaka obrałam wcześniej ze skóry, więc jest to danie niskokaloryczne. Polecam je również wszystkim na diecie Dukana, bo jest w nim kurczak, jogurt 0% i przyprawy, czyli wszystko, co można. A poza tym – prosto i smacznie.

Kurczak zapiekany w jogurtowej marynacie posmakuje i małym, i dużym, jest delikatny, ale przyprawy sprawiają, że ma wyrazisty smak, no i oczywiście nie jest suchy. :) Polecam Wam to danie nie tylko latem.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Jogurt mieszam z przyprawami i wodą.

Krok 2. Udka kurczaka obieram ze skóry (chociaż nie musicie). Obtaczam je w marynacie.

Krok 3. Wkładam do rękawa z folii do pieczenia. Resztę marynaty również tam wlewam. Związuję końce rękawa, lekko nacinam w kilku miejscach na wierzchu. Wstawiam do piekarnika nagrzanego do 200°C i piekę około 40 minut.

Kurczak zapiekany
Kurczak zapiekany w marynacie jogurtowej
24 lipca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.