Kurczak z warzywami

Przepis na szybkie danie – kurczak z warzywami, do przygotowania w jednym naczyniu i, co ważne, dla dużej grupy osób. Zupełnie bezproblemowe i szybkie, nie potrzeba wielkich przygotowań, marynat itd. Kurczak z warzywami to pomysł na błyskawiczny obiad. Takie danie możecie też podać na niedzielny obiad czy święta.

Kurczaka z warzywami możecie podać prosto z naczynia żaroodpornego, tak by każdy mógł nałożyć sobie dowolną ilość na talerz. Danie jest gotowe, nie trzeba już do tego ziemniaków, bo są, ani sałatki, bo mamy warzywa. Idealne. Mało pracy, a duży efekt. Przepis inspirowany gotowym miksem, a jak widać prosty do zrobienia. :) Polecam to danie gorąco!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Do tego przepisu przyda się jedna duża miska. Marchew kroję na grube plasterki, wrzucam do miski, dodaję fasolkę (zieloną lub żółtą, rozmrożoną lub świeżą) pociętą na małe kawałki. Wlewam 2 łyżki oliwy, zioła prowansalskie i trochę czosnku granulowanego i mieszam w tej misce. Z miski przekładam do naczynia żaroodpornego.

Krok 2. Do miski wkładam teraz pałki kurczaka, wsypuję paprykę (słodka i ostrą), sól i mieszam. Kurczaka kładę na warzywach.

Krok 3. Czas na ziemniaki, te kroję w kostkę, wrzucam do miski, dolewam 1 łyżkę oliwy, rozmaryn, czosnek, sól i mieszam.

Krok 4. Ziemniaki kładę na wierzchu, wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę 1 godz. i 15–30 minut (czyli 75–90 minut). Sprawdzam ziemniaka, jak ok., to podaję w naczyniu lub na talerzach. Smacznego.

Kurczak z warzywami
Kurczak z warzywami
8 grudnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.