Kurczak Vindaloo – danie hinduskie

W oryginale z wieprzowiną – Pork Vindaloo – u nas z piersią kurczaka – kurczak vindaloo. Mam wrażenie, że przyprawy zrobiły swoje i smakuje jak oryginał. ;-) W każdym razie nic bym nie zmieniła – pyszne hinduskie danie.

Muszę dodać, że jest to jedno z najpopularniejszych dań hinduskich, a jego nazwa pochodzi od dwóch słów portugalskich: vinagre oznaczającego ocet, a także hinduskiego aloo oznaczającego ziemniaki. W naszej wersji to kurczak vindaloo. Polecam.

A kolejnego dnia możecie zrobić coś zupełnie innego – frykadele z sosem jogurtowym Pycha!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowuję składniki. Mięso kroję na mniejsze kawałki, ziemniaki też w małą kostkę. Czosnek i cebulę siekam drobno. A pastę masala mam pod ręką.

Krok 2. Wlewam na patelnię olej, rozgrzewam, a następnie szklę na patelni cebulę i czosnek. Dodaję masalę. Mieszam chwilę.

Krok 3. Dokładam mięso pokrojone w kostkę i smażę ok. 5 minut. Po tym czasie dodaję koncentrat pomidorowy. I zalewam wodą.

Krok 4. Dodaję ziemniaki. Duszę do momentu aż ziemniaczki i mięso będą miękkie.

Krok 5. Posypuję koperkiem i podaję z ryżem.

Kurczak Vindaloo
Kurczak Vindaloo
30 sierpnia 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.