Kurczak cytrynowy z lubczykiem

Idealne danie na kolację we dwoje, również tę walentynkową. Pyszny, delikatny kurczak o cytrynowej nucie posypany lubczykiem i podany z melonem. Danie jest proste, a jednocześnie bardzo smaczne i delikatne. Zdecydowanie spełnia założenia hasła „przez żołądek do serca”.

Cytrynowego kurczaka z lubczykiem możecie przygotować zarówno w parowarze, jak i piekarniku. Danie pięknie pachnie, mięso jest miękkie i smaczne. Melona możecie pokroić w zwykłe plasterki albo tak jak ja, w serduszka. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Pierś kurczaka kładę na folii aluminiowej, polewam oliwą, a potem posypuję lubczykiem, imbirem, na wierzch ścieram skórkę z cytryny i posypuję jeszcze solą.

Krok 2. Folię formuję w sakiewkę. Wstawiam na 25 minut do parowaru lub do piekarnika nagrzanego do 180°C (też na 25 minut).

Krok 3. Melona kroję na plasterki i wycinam serduszka (opcja). Kurczaka wyjmuję z folii, kroję na plastry i układam melona. Smacznego.

Kurczak cytrynowy z lubczykiem
Kurczak cytrynowy z lubczykiem
3 lutego 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.