Kulki owsiane truskawkowe

To będzie hit, jestem pewna, że polubisz ten przepis, a jak nie… nie no nie wierzę, musisz go polubić ;-) Oto kulki owsiane truskawkowe, czyli pomysł na małe coś niecoś do podjadania zamiast słodkich batonów, czekoladek i innych cudów.

Przyznaję, że pierwsze zrobiłam z potrzeby chwili, a raczej może trochę z lenistwa ;-) Bardzo lubimy inne słodkości, o takie ciasteczka z bananem, ale nie chciałam włączać piekarnika, a jednocześnie szukałam czegoś na szybko co mogłabym spakować nam do lunchboxów na wyjście. Coś słodkiego, ale jednocześnie zdrowego.

Pierwszy wariant zrobiłam „na oko”, okazał się hitem wśród moich domowników, kolejny już wymierzałam, próbowałam, potem jeszcze jeden, i jeszcze. Ciągle byli chętni na próbowanie :) i tak powstały kuleczki owsiane truskawkowe. Ja robię je z płatków bezglutenowych, ale możesz użyć klasycznych. Kulki są czaderskie!

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki umieszczam w malakserze.

Krok 2. Miksuję (jak widzisz nie miksuję na gładko), nabieram łyżeczką i formuję kulki. I już, chociaż najlepsze są tak po godzinie, bo początkowo są bardzo zimne :)

Kulki owsiane truskawkowe
Kulki owsiane truskawkowe
A tutaj lunchbox i właśnie kulki jako dodatek na drugie śniadanie ;) dla mojego dziecka
A tutaj lunchbox i właśnie kulki jako dodatek na drugie śniadanie ;) dla mojego dziecka
5 marca 2018 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.