Chleby

Strona 10 z 10

Chleb pieczony w domu jest pyszny. Nie potrzeba maszyny, wystarczy piekarnik. Piekę domowy chleb drożdżowy jak i chleb na zakwasie, w tym dziele znajdziecie przepisy na chleby.

Chleb pszenny prosty

Dokładnie tak smakuje mój prawdziwy, wymarzony chleb. Ma miękki miąższ, lekko wilgotny, skórkę delikatnie chrupką, ale dającą się ugiąć, i zapach chleba. Nie wiem, jak ten zapach określić, ale jest to zapach, który sprawia, że natychmiast muszę ukroić kromkę i ją zjeść.

Chlebek z ziarnami pyszniutki

Wyjątkowy chlebek z ziarnami. Jest bardzo zdrowy, pełen ziarenek i smaczny. Skórkę ma lekko chrupką, a wnętrze mięciutkie, delikatnie wilgotne i aromatyczne. Jest prosty w przygotowaniu. Jeśli lubicie wilgotne chleby z ziarnami, to tego trzeba spróbować. Ja uwielbiam go z masłem i moją konfiturą morelową!

Bułka śniadaniowa

Prosta bułka na śniadanie. Jest miękka w środku, jasna i delikatna, ma chrupką, dosyć jasną skórkę i łatwo się kroi. Idealnie pasuje na śniadanie. W duecie z dżemem czy serkiem jest jak wspomnienie z dziecięcych lat.

Jasny chlebek na maślance ze słonecznikiem

Jeśli macie ochotę na smaczny, a jednocześnie prosty do zrobienia chlebek, to mogę Wam polecić właśnie ten jasny chlebek na maślance. Dodatkiem jest tutaj słonecznik, ale jeśli macie ochotę, możecie dodać innych, ulubionych bakalii.

Bułeczki pszenne jak focaccia

Ostatnio był przepis na chałkę, a tym razem będą małe bułeczki pszenne. Mają chrupiącą skórkę, są raczej z tych twardszych, dobre do maczania w szklance mleka lub kakao. Świeżość trzymają krótko, bo zaledwie dobę, ale zrobić warto, bo są smaczne.

Chałka z kruszonką

Miałam ogromną ochotę na chałkę. Ta ze sklepu nie smakuje jednak jak taka z moich dziecięcych lat. Wtedy Mama kupowała chałkę i po drodze zjadałyśmy jej wierzchnie warkocze – te najbardziej oprószone kruszonką. Jakie to pyszne było! Taka chałka po dotarciu do domu była już całkiem „goła” i o połowę niższa i krótsza. :)