ABC gotowania

Strona 17 z 17

Podstawy sztuki kulinarnej, ale nie tylko. ABC gotowania, to dział, nie tylko dla początkujących, ale dla każdego, kto chce więcej wiedzieć o kuchni i jej tajnikach. To moje "patenty" i odpowiedzi na różne pytania, to też Wasze dobre rady, które przecież każdy ma.

Lukier plastyczny do tortów

Lukier plastyczny jest idealny do ozdabiania wszelkiego rodzaju tortów. Za jego pomocą można tworzyć torty w stylu angielskim. Czasem lukier plastyczny mylony jest z masą marcepanową, bo w smaku są podobne, z tą tylko różnicą, że masa marcepanowa zawiera migdały i nie jest całkowicie biała. Przepis znalazłam na którejś z zagranicznych stron i go udoskonaliłam. Moim zdaniem jest strzałem w dziesiątkę.

Zasmażka. Baza do sosów

Zasmażka jest podstawą wielu potraw. No właśnie, jest podstawą, a często słyszę, że się nie udaje. Przepisem na sukces jest cierpliwość. Najpierw czekam, aż masło się rozpuści, potem, aż masło i mąka się połączą, a na końcu dodaję wrzątek. Kiedy wszystko jest dokładnie wymieszane, doprawiam różnymi smakami. Sos ananasowy, pomidorowy, a może grzybowy… wszystko jest możliwe.