ABC gotowania

Strona 14 z 17

Podstawy sztuki kulinarnej, ale nie tylko. ABC gotowania, to dział, nie tylko dla początkujących, ale dla każdego, kto chce więcej wiedzieć o kuchni i jej tajnikach. To moje "patenty" i odpowiedzi na różne pytania, to też Wasze dobre rady, które przecież każdy ma.

Jak złożyć serwetkę w rybkę

Dzisiaj coś dla najmłodszych lub miłośników wędkarstwa :) Pokazujemy, jak złożyć serwetkę w rybkę. Do takiego złożenia idealne będą kolorowe papierowe serwetki, możecie wtedy zrobić rybkę błękitną, a nawet złotą rybkę. To też fajny pomysł na dekorację stołu na przyjęcie dla pociech. Niewielkim kosztem możecie ładnie udekorować stół, np. na Dzień Dziecka.

Jak złożyć serwetkę w kolorowy kwiat

Tym razem pomysł na kinder party, czyli bardzo kolorowa serwetka złożona w taki a’la kwiat, a dokładniej strelicję. Możecie też zachęcić dzieci do składania serwetek i dekorowania w ten sposób stołu. Pamiętajcie, by wybrać jak najbardziej kolorowe, papierowe serwetki, wtedy na pewno spodoba się najmłodszym.

Składanie serwetki w serduszko

Nawet malutką serwetkę możecie złożyć w kształt serduszka. To dekoracyjne złożenie spodoba się zarówno małej dziewczynce, jeśli tak przyozdobicie stół na jej przyjęcie, jak i mamie czy tacie (np. na Dzień Mamy, Dzień Taty). Spodoba się także każdej innej bliskiej osobie.

Jak złożyć serwetkę w łódeczkę

Jeśli chcecie przygotować przyjęcie dla dzieci, to fajnym motywem na stole są ładnie złożone serwetki. Dzisiaj pokażemy, jak złożyć serwetkę w łódeczkę. Taki sposób składania serwetki będzie idealny na przyjęcie dla małego wielbiciela stateczków, łódek i okrętów. Na stole, prócz serwetki złożonej w łódeczkę, możecie położyć małe muszelki lub po prostu dodać kilka błękitnych detali.

Jak złożyć serwetkę w samolot

Chyba każdy składał kiedyś papierowe samoloty. :) Takie złożenie to również fajny pomysł na dekorację stołu na imprezę dla najmłodszych, dlatego dzisiaj w kilku krokach przypomnę, jak złożyć serwetkę w samolot.

Menu na Dzień Matki

Co planujecie przygotować na Dzień Mamy? Zamiast kwiatków proponuję coś „na ząb”, przygotowałam krótką, podręczną listę pomysłów dań na Dzień Mamy, dań, które sprawią Waszej mamie przyjemność. :) Czekam również na Wasze propozycje

Jak wiązać pieczyste

Obiecałam przygotować krótki poradnik o tym, jak wiązać wszelkiego rodzaju pieczyste. Poniżej znajdziecie film z instrukcją krok po kroku pokazującą, jak wiązać schab, roladę mięsną, kiełbaskę czy galantynę przed upieczeniem. Mam nadzieję, że ułatwi (a przede wszystkim przyspieszy) Wam to przygotowanie własnych pieczystych.

Żurek i barszcz biały różnice

Te dwie zupy są często mylone ze sobą i wielu osobom trudno je rozróżnić, tym bardziej, że dodatkowo w różnych regionach podaje się każdą z tych zup troszkę inaczej. A jakie są różnice między żurkiem a białym barszczem? Przedstawiamy Wam te, na które znaleźliśmy najwięcej dowodów. Może też pochwalicie się swoimi sposobami podania? :)

Twaróg domowy

Przygotowanie twarogu naprawdę nie jest trudne, a taki twarożek ma zupełnie inny smak. W dodatku możecie sami decydować, czy wolicie bardziej słodki i delikatny, czy kwaskowaty, dodając odpowiednio więcej zsiadłego mleka. Domowy twaróg jest również idealny do serników. Jeśli tam, gdzie mieszkacie, macie problem ze zdobyciem prawdziwego twarogu, to radzę skorzystać właśnie z tego prostego przepisu.

Zsiadłe mleko

Zsiadłe mleko lubię podane z sadzonym jajkiem i ziemniakami. Kiedyś nastawienie zsiadłego mleka było prostsze, bo i mleko prosto „od krówki” nie było wielkim rarytasem. To nie znaczy, że nie można przygotować własnego zsiadłego mleka. Przetestowałam kilka rozwiązań i wniosek jest jeden: z każdego mleka można zrobić zsiadłe mleko. :)

Zakwas na żurek

Aromatyczny zakwas na żurek to podstawa udanej świątecznej zupy. Zakwas możecie kupić w butelce albo w torebce, ale najlepszy jest ten przygotowany w domu. Nastawienie zakwasu na żurek zajmie Wam pięć minut, a po 3–4 dniach będzie czekał na Was pachnący i aromatyczny zakwas. Najlepszy!

Jak kupować jajka

O jajkach mówi się dość sporo, ale nadal nie wszyscy wiedzą, jak kupować jajka i jak czytać kody na jajkach. Dzięki takiej wiedzy będziecie mogli wybrać to, co najlepsze, a jednocześnie unikniecie (niestety częstych przypadków) nieuczciwych sprzedawców.

Luzowanie kurczaka z kości

Dzisiaj zajmiemy się kurczakiem, a dokładniej luzowaniem kurczaka z kości. Na pozór mało przyjemna czynność, ale przy odrobinie wprawy w kilkanaście minut kurczak jest bez kości i można zaskoczyć gości (nie będą musieli szukać kostek).

Jak złożyć serwetkę w stożek

Tym razem szybkie złożenie serwetki w stożek, czy jak kto woli, namiot. Do tego złożenia pasują serwetki w jednym kolorze, zielone będą pasować do stołu udekorowanego wiosennie i będą stanowić naprawdę atrakcyjną dekorację.

Nakrycie stołu na wiosenny piknik

Wiosna to czas, kiedy chętnie jemy śniadania i obiady na balkonie, a gdy robi się cieplej, to również na trawie. Na takie okazje warto ładnie nakryć do stołu, najlepiej wiosennie. Dzisiaj proponuję Wam nakrycie stołu na wiosenny piknik (czy biesiadę na balkonie) w kratkę i truskawki.

Jakie wino wybrać na kolację

Przygotowując romantyczną kolację, warto pomyśleć o odpowiednim winie, które wzbogaci i uzupełni te magiczne chwile. Wybór win jest przebogaty, jakie wino wybrać, by było odpowiednie, wykazując się przy tym inwencją i pomysłowością? Dzisiaj, gościnie, radzi Anna Kaliszan z BS Bohemia Sekt Polska sp. z o.o., dystrybutora win z południowych Moraw.