ABC gotowania

Strona 13 z 17

Podstawy sztuki kulinarnej, ale nie tylko. ABC gotowania, to dział, nie tylko dla początkujących, ale dla każdego, kto chce więcej wiedzieć o kuchni i jej tajnikach. To moje "patenty" i odpowiedzi na różne pytania, to też Wasze dobre rady, które przecież każdy ma.

Foremki do pieczenia – jakie wybrać

Często pytacie, jakie foremki do pieczenia warto mieć w kuchni. Czy silikonowe formy są lepsze niż zwykłe metalowe i na co zwrócić uwagę, wybierając foremkę? Dzisiaj przygotowałam krótki poradnik o foremkach, tych, które u mnie się sprawdziły. Jak zawsze czekam na Wasze pytania i dodatkowe uwagi, może są foremki, które Wy możecie polecić?

Czym zastąpić rodzynki

W komentarzach wyjątkowo często pytacie, czym zastąpić rodzynki. To dzisiaj krótkie podsumowanie, co zamiast rodzynek, za to ja chętnie się dowiem, dlaczego ich nie lubicie. :)

Sprawdzone połączenia smakowe – doprawianie mięsa

Dobre połączenia smakowe to trudny temat, bo czy jest coś takiego, jak idealny duet smaków? Jedno danie nam posmakuje, a inne wcale, chociaż będą tacy, którzy się nim zachwycą. Dzisiaj przygotowałam poradnik o przychodzących mi na myśl połączeniach smakowych w daniach mięsnych. Jak dobierać przyprawy do różnych rodzajów mięs, czy warto trzymać się schematów czy lepiej czasem poeksperymentować?

Dekoracja śniadania – różyczka z rzodkiewki

Ładnie podane danie jest smaczniejsze. :) W końcu jemy też oczami. Dzisiaj pomysł na szybką dekorację śniadania – różyczka z rzodkiewki. Niby nic, a na stole natychmiast robi się ładniej. My takie rzodkiewki pogryzamy z przyjemnością z masłem i solą. Do tego kanapki na domowym razowym pieczywie i mamy wspaniały początek dnia.

Wyrabianie drożdżowego ciasta

Wyrabianie ciasta drożdżowego jest bardzo istotne podczas przygotowania smacznych wypieków. Często je pomijamy, skracamy lub oddajemy maszynie. Dzisiaj w kilku krokach pokażę, jak dobrze wyrobić ciasto drożdżowe i czemu jest to ważne.

Serwetka trójkątna kieszonka na sztućce

Jeśli szukacie prostego złożenia serwetki na stół, to polecam właśnie takie, w kieszonkę. Tym razem kieszonka trójkątna. Wygląda ładnie i każdy przygotuje taką dekorację bez problemu. Jeśli szukacie czegoś jeszcze szybszego, to polecam kieszonki-fale albo klasyczną kieszonkę na sztućce.

Elegancko złożona serwetka pod sztućce

Proste, a jednocześnie eleganckie złożenie serwetki pod sztućce. W dodatku praktyczne, bo gość może szybko rozłożyć taką serwetkę i wykorzystać. Do tego złożenia nie trzeba szczególnych manualnych zdolności, jak przy serwetce sercu, wystarczy tylko podwinąć rogi do środka i ułożyć sztućce.

Idealne kruche ciasto – jak zrobić

Przygotowaliśmy dla Was poradnik dotyczący przygotowania idealnego kruchego ciasta. Pokazuję, jak zrobić kruche ciasto, co poradzić na kruszenie, a czego dodać, by ułatwić sobie wałkowanie. Kruche ciasto nie musi być trudne, jeśli będziecie przestrzegać kilku zasad i poświęcicie mu odrobinę uwagi.

Jak złożyć serwetkę w szachownicę

Pomysł na ciekawą dekorację stołu, czyli serwetki złożone w szachownicę. W zależności od doboru kolorystycznego serwetek, takie złożenie będzie fajne zarówno na biesiadę pod chmurką, jak i na bardziej uroczysty obiad (np. zestawienie białej i czarnej serwetki). Do złożenia będą potrzebne serwetki w dwóch kolorach.

Jak roztapiać czekoladę

Dzisiaj szybki poradnik dla stawiających pierwsze kroki w kuchni, tym razem sprawa dotyczy czekolady, a dokładniej topienia czekolady. Najlepiej topić czekoladę w kąpieli wodnej. Dzisiaj krótko właśnie na ten temat.

Jak złożyć serwetkę w płomień

Serwetki to wdzięczna dekoracja stołu, można przy małym wysiłku osiągnąć naprawdę fajny efekt. Tym razem coś prostszego niż serwetka-żabot, bo pokazujemy, jak złożyć serwetkę w płomień.

Kruszonka – jak zrobić

Uwielbiam kruszonkę na wszelkich ciastach. Czasem wolę bardziej maślaną, jak na chałce, a czasem taką sypką i chrupiącą, w jak najmniejszych kawałeczkach (idealna na drożdżowe ciasto z owocami). Dzisiaj podzielę się z Wami moim sposobem na najlepszą kruszonkę, a jeśli macie swój, to koniecznie napiszcie. :)

Kieszonka na sztućce z koronkowej serwetki

Lubię proste dekoracje. Jedną z nich są serwetki, można z nich wyczarować dzieła na pograniczu origami (jak gwiazdka), a można całkiem proste i praktyczne ozdoby stołu. Takie, jak ta – kieszonka na sztućce z koronkowej serwetki.

Jak złożyć serwetkę w żabot

Kolejny pomysł na efektowne złożenie serwetki. Tym razem jest to serwetka złożona w żabot i jest to jedno z tych złożeń, które od razu przypadło mi do gustu. Podobnie jak wachlarz, robi się to bardzo szybko, a na stole wygląda naprawdę fajnie. Tak złożona serwetka może stanowić dekorację stołu zarówno podczas ważnej uroczystości rodzinnej, jak i niezobowiązującego spotkania pod chmurką.

Jak złożyć serwetkę w motyla

Na piknik pod chmurką proponuję dekorację szybką i praktyczną, czyli ładne złożenie serwetki. Dzisiaj pokazujemy, jak złożyć serwetkę w motyla. Takie złożenie jest bardzo proste, a efektowne. Przypomina troszkę wachlarz.

Składanie serwetek na przyjęcie dla dziecka

Zebraliśmy w jednym miejscu fajne pomysły na dekoracje stołu dla dziecka na różne przyjęcia. A dokładniej na składanie serwetek, które stanowi świetną dekorację stołu. Wystarczy, że na stole postawicie serwetkę stateczek albo rybkę, a dla dziewczynki różowe serduszko… maluchom na pewno takie niewielkie papierowe dekoracje się spodobają.