Kruche kuleczki z rumem

Kruche maślane ciasteczka na jeden gryz. Idealne na święta, jak i każdego dnia, bo są niewielkie, szybko można je zrobić, a smakują bardzo dobrze. Ja zrobiłam kruche kulki z rumem, ale możecie dodać swój ulubiony smak, także w postaci syropu (np. pomarańczowego).

Kruche kulki z rumem są idealne do herbaty, każdy chętnie po nie sięgnie, bo mają niewielkie rozmiary. Polecam Wam i życzę smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Zagniatam ciasto z podanych składników. Najpierw siekam nożem, by masło było w jak najmniejszych kawałeczkach, a potem zagniatam dłońmi. Jeśli będzie zbyt suche, to możecie dodać troszkę masła. Powinno być lepkie.

Krok 2. Zagniecione ciasto wstawiam do lodówki na kilkanaście minut.

Krok 3. Formuję kuleczki mniejsze niż piłeczka do ping-pinga i układam na blaszce. Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika i piekę ok. 13–15 minut, aż będą rumiane. Uwaga, one są miękkie, ale stwardnieją, jak wystygną. Jeśli będą już złociste, to nie radzę dłużej piec. :))

Kruche kuleczki
Kruche kuleczki
6 grudnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.