Kruche ciasteczka z karmelem

Coś fantastycznego. Kruche, w środku karmel i czekolada. Najlepsze na ciepło, wtedy gdy karmel lekko się ciągnie, a czekolada jest rozpuszczona. Te kruche ciastka z karmelem polubicie tak bardzo, że będziecie je robić co weekend.

Początkowo miałam je zrobić w formie wielkiej tarty, ale zdecydowanie takie mniejsze tartaletki są lepszym rozwiązaniem. Poza tym łatwiej można je podgrzać, a najlepsze to ciastko jest właśnie na gorąco, do aromatycznej kawy :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Składniki ciasta siekam nożem a potem zagniatam. Będzie trochę lepkie. Uwaga by nie podsypywać mąki, bo będzie za twarde.

Krok 2. Krówki podgrzewam z mlekiem, mieszając aż się rozpuszczą.

Krok 3. Czekoladę siekam.

Krok 4. Ciasto dzielę na 8 części i wałkuję i/lub rozciagam palcami a potem wyklejam foremki (4 szt o wielkości ok 11-12 cm).

Krok 5. Na to nakładam karmel, posiekaną czekoladę i daszek z ciasta. Dociskam brzegi palcami by się zlepił spód z wierzchem. Wstawiam do nagrzanego do 180C piekarnika i piekę ok. 18 minut, aż zaczną się rumienić. Podaję na ciepło.

Kruche z karmelem i czekoladą
Kruche z karmelem i czekoladą
Kruche z karmelem i czekoladą
Kruche z karmelem i czekoladą
21 listopada 2015 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.