Krewetki z imbirem

Smaczne danie, które Kurt Scheller proponuje na… święta! Krewetki z imbirem, lekko pikantne, a jednocześnie słodkawe od cebuli, bardzo proste do przygotowania. Krewetki to świetny pomysł na przystawkę świąteczną, na pewno wzbudzą zainteresowanie gości i będą stanowić pewne urozmaicenie świątecznego menu.

Co ważne, krewetki z imbirem przygotujecie bez problemu, na pewno jest z nimi mniej pracy niż z pierogami z kapustą i grzybami czy makowcem. Odważycie się na świąteczne krewetki?

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od oczyszczenia krewetek z pancerzyka, główki i ogonka. Wyjmuję też ich przewód pokarmowy, nacinając krewetkę na grzbiecie.

Krok 2. Pokrojoną w kostkę cebulę i szalotkę podsmażam na maśle, wrzucam też 3 łebki krewetek, gdy cebula się zeszkli, to wyjmuję te łebki i dodaję imbir.

Krok 3. Dodaję krewetki, doprawiam wszystko przyprawami, podsmażam, aż krewetki będą różowe. Wlewam alkohol, podpalam, wszystko chwilę mieszam i podaję. Smacznego.

Krewetki z imbirem przygotowywałam razem z Kurtem Schellerem
Krewetki z imbirem przygotowywałam razem z Kurtem Schellerem
14 grudnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.