Kotlety mielone

Domowe kotlety mielone, u mnie podawane zawsze z tłuczonymi ziemniakami (ewentualnie po prostu ugotowanymi) i z sałatka z buraczka lub burakami zasmażanymi. Tradycyjne kotlety mielone, jak u babci, przygotowane z mięsa wieprzowo-wołowego, rumiane, soczyste w środku.

Jeśli szukasz przepisu na kotlety mielone, takie polskie, klasyczne, to to jest właśnie ten przepis :) Jak u was podaje się mielone? Z kluskami, kaszą czy z ziemniakami?

Kotlety mielone z sałatką z buraczków i ziemniakami, a jak u Was się je podaje?
Kotlety mielone z sałatką z buraczków i ziemniakami, a jak u Was się je podaje?

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Najpierw namaczam bułkę, odciskam ją i dodaję do zmielonego mięsa. Jeśli mielisz mięso w domu to zmiel razem z nim bułkę. Do tego dodaję jajko i doprawiam.

Krok 2. Jeśli nie masz bułki to możesz dodać bułkę tartą i mąkę. Ja dodaję jeszcze trochę natki pietruszki. I teraz dolej do tego trochę wody i wyrabiaj ręką, wygniataj, ściskaj. Znowu dolej łyżkę wody i znowu wyrabiaj. Przyjmie pewnie około 1/2 szklanki wody, potem będą bardziej soczyste.

Krok 3. Formuję kulki i je spłaszczam, warto delikatnie je "klepnąć" będą trwalsze :)

Krok 4. Każdego kotleta obtaczam w bułce tartej.

Krok 5. Smażę na rozgrzanym tłuszczu z obydwu stron aż będą rumiane. Po usmażeniu przekładam na chwilę na ręcznik papierowy, a potem podaję z ulubionymi dodatkami.

Kotlety mielone
Kotlety mielone
Kotlety mielone
Kotlety mielone
24 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.