Kotlety mielone z serem

Przepis na kotlety mielone z serem. Nadziewane kotlety mielone z ciągnącym się żółtym serem, czasem do środka niektórzy wkładają plaster szynki, dla mnie opcja z samym serem wydaje się najsmaczniejsza. Lubię je gorące, prosto z patelni, kiedy ser faktycznie jest ciągnący, wręcz rozpływający się.

Nie jest to danie fit :) Raczej klasyka kuchni polskiej, takie kotlety kojarzą mi się z różnymi imprezami, szczególnie weselnymi. Ich smak jest fantastyczny, w końcu tłuszcz jest nośnikiem smaku. A Ty lubisz takie kotlety? W wersji lżejszej zamiast smażyć możesz je upiec.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wyrabiam mięso, czyli dodaję jajko, kajzerkę lub tartą bułkę, przyprawy, posiekaną natkę i wlewam wodę, a następnie mieszam, a jeszcze lepiej zagniatam dłońmi.

Krok 2. Ser kroję na kawałki.

Krok 3. Biorę łyżkę mięsnego farszu, rozpłaszczam, układam ser i zlepiam brzegi.

Krok 4. Uklepuję, obtaczam w bułce i smażę z obydwu stron aż będą rumiane. Uważaj by w trakcie smażenia nie przepić ich widelcem lub nie uszkodzić bo wypłynie z środka ser.

Kotlety mielone
Kotlety mielone
Kotlety mielone
Kotlety mielone
11 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.