Kotlety buraczane najlepsze

Pyszne kotlety buraczane, idealne. Miękkie w środku, z zewnątrz chrupiące, z dobrze dobranymi dodatkami. Kotlety buraczane to propozycja nie tylko wegańska, ale dla każdego. Każdy kto spróbuje takich kotletów będzie zachwycony, jestem pewna!

Podobne kotlety buraczane jadłam we wrocławskim, kultowym barze Vega. Mieszałam, dodawałam składniki, kombinowałam tak by odtworzyć smak kotletów buraczanych. I oto są, smaczne kotlety buraczane. Tylko klimatu Vegi brakuje :) Do tego możesz podać ziemniaki, kasze, surówki. Mogą też być pieczone ziemniaki jako dodatek.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Buraki obieram i ścieram na tarce o drobnych oczkach, ja potem je jeszcze siekam by były drobne. Cebulę siekam na małe kawałki i podsmażam na łyżce oliwy aż będzie szklista. Kaszę gotuję, jak w powyższych poradach.

Krok 2. Słonecznik, siemię lniane i sezam prażę na suchej patelni.

Krok 3. Do buraczków dodaję podsmażoną cebulę, ugotowaną kaszę, ziarna. przyprawy, mąkę jaglaną i mielone siemię lniane (można zmielić w młynku). Mieszam.

Krok 4. Wilgotnymi dłońmi formuję kulki, lekko spłaszczam i obtaczam (delikatnie) w sezamie. Jeśli bardzo się lepią to możesz dodać 1 łyżkę mąki jaglanej więcej :)

Krok 5. Patelnię smaruję tłuszczem (można w sprayu) i smażę z obydwu stron. Ja staram się używać niewiele tłuszczu i dłużej wolniej smażyć. Smażę z obydwu stron.

Wege kotlety buraczane
Wege kotlety buraczane
Wege kotlety buraczane
Wege kotlety buraczane
26 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.