Korzenne babeczki dyniowo-marchewkowe (warzywne, bez mąki)

Słodkie, choć bez cukru, jak ciasteczka, choć do klasycznych muffinek im daleko. Korzenne babeczki dyniowo-marchewkowe to co dla tych, którzy są na diecie warzywno-owocowowej i/lub szukają niskokalorycznego deseru. A takie babeczki są bez cukru, bez mleka, bez jajek, bez mąki.

Spoiwem jest tutaj puree z dyni, a druga tajemnica to dłuższe pieczenie w piekarniku. Są naprawdę fajne, spróbujcie. Jeśli jesteście przyzwyczajeni do klasycznych słodyczy to możecie czuć pewne rozczarowanie, ale jeśli raczej pieczecie w domu, unikacie cukru to je polubicie.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Upieczoną dynię blenduję na mus.

Krok 2. Ścieram marchewkę na drobnych oczkach i jabłko.

Krok 3. Dodaję przyprawy.

Krok 4. Wkładam do papierków i piekę ok. 45 minut w 180C. Jeśli wasz piekarnik spieka to polecam np. 160C i te 50-55 minut, czas jest zależny od preferencji, dłużej pieczone są bardziej zwarte, można wziąć je w dłoń, jak ciasteczki, a gdy pieką się tylko 15 minut (tak dla przykładu) to są ciapowate. Stąd wg mnie najlepszy czas to ok. 45 minut.

Korzenne babeczki warzywne
Korzenne babeczki warzywne
Korzenne babeczki warzywne
Korzenne babeczki warzywne
21 września 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.