Koreczki

Któż nie zna koreczków! To idealna przekąska na niespodziewane odwiedziny gości lub domową imprezę. Koreczki szczególnie często pojawiają się na stole w karnawale. Proste, szybkie, małe co nieco. A poza tym goście zjedzą je z przyjemnością, bo można je jeść w locie. :)

Ja proponuję trzy rodzaje prostych koreczków. Koreczki z papryką, kiełbaską i serem żółtym dla tradycjonalistów, koreczki z suszoną śliwką, orzechami i serem dla smakoszy i koreczki z winogronami, serem i kiełbaską dla każdego. Zapraszam na małą ucztę, koreczki wjeżdżają na stół! Smacznego. ;-)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Paprykę kroję na mniejsze kawałki, ser kroję w grubą kostkę, kiełbasę kroję na plasterki. Na patyczek (ja używam 1/2 patyczka szaszłykowego, są dłuższe niż zwykłe wykałaczki, ale te również się nadają) nadziewam paprykę, kiełbasę i ser.

Krok 2. Na patyczek nadziewam suszony owoc np. śliwkę, potem na kostce sera układam dwa orzeszki i dociskam je do śliwki (tak, by zaklinowały się między śliwką a serem, wtedy nie wypadną), potem znów układam dwa orzeszki na kolejnej kostce sera i klinuję. Połączenie smaków super!

Krok 3. Na patyczek nadziewam winogrono, potem ser żółty i kiełbaskę. Smacznego.

Koreczki
Koreczki karnawałowe
1 lutego 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.