Konfitura z rabarbaru

Pyszna konfitura z rabarbaru, idealna na kanapki z twarogiem. Przygotowanie zajęło mi nie więcej niż piętnaście minut, rabarbar bardzo szybko robi się miękki. Do tego cukier, ździebko wody, chwilka smażenia i gotowe.

Taka konfitura smakuje świetnie na kanapce z białym serem, dla mnie rewelacja. Wiele jej nie trzeba, by poczuć smak, słodki, minimalnie kwaskowy, pyszny! Ja radzę wykorzystać cukier trzcinowy, ale i ze zwykłym konfitura z rabarbaru wyjdzie wspaniała. Myślę, że warto wzbogacić szafkę z przetworami o taki właśnie słodki słoiczek. ;-)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Umyty rabarbar kroję w paski, ewentualne odcinam brzydkie części.

Krok 2. Wrzucam pokrojony rabarbar na patelnię, dodaję cukier i wodę. Mieszam. Trzymam na średnim ogniu.

Krok 3. Gdy rabarbar zacznie być miękki (ok. 7–10 minut), to zaczynam rozcierać i rozgniatać go zewnętrzną częścią łyżki, tak, aby nie był w kawałkach, a raczej taki "rozciapciany".

Krok 4. Jeszcze chwilkę gotuję, po czym nakładam do wyparzonego słoika. Jeśli słoiczek macie zamiar schować do spiżarki, to trzeba zakręcić i postawić do góry dnem, aby się zassał (aż wystygnie). Gotowe. Smacznego. :)

Konfitura z rabarbaru
Konfitura z rabarbaru
1 maja 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.