Kolorowe muffinki

Żeby nie było nudno, tym razem kolorowe muffinki. Ja użyłam do barwienia spożywczych barwników, ale można je zastąpić sokami czy galaretkami. Ważne, żeby było kolorowo. Kolorowe muffinki są bardzo zabawne, myślę, że sprawdzą się na wszelkiego rodzaju kinder balach, ale i dorosłych potrafią rozbawić.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Suche składniki (mąka, proszek do pieczenia, cukier) mieszam ze sobą. W rondelku roztapiam masło, odstawiam, by ostygło. Do suchych składników dodaję mokre, czyli jajko, mleko i roztopione masło. Mieszam. Dzielę ciasto na 3 części i każdą barwię. Ja dodawałam po kropelce płynnych składników spożywczych, ale można je zastąpić 2 łyżeczkami kolorowych galaretek lub odrobinką soku, np. malinowego czy pomarańczowego.

Krok 2. Kolorowe ciasto wlewam naprzemiennie do foremek wyłożonych papilotkami.

Krok 3. Wstawiam do piekarnika nagrzanego do 200°C na 25 minut.

Krok 4. Po tym czasie wyjmuję babeczki i je ozdabiam. Lukier robię z białka i cukru pudru podanego w składnikach, mieszam je na gładką, białą masę i barwię wedle potrzeby. Moja masa jest żółto-niebieska. Na wierzchu układam żurawinę.

Kolorowe mufinki
Kolorowe muffinki
2 września 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.