Kolorowe ciasto kisielkowe

Pyszne kolorowe ciasto kisielkowe, czyli pomysł dla tych z Was, którzy chcą zrobić proste i smaczne ciasto i zaskoczyć gości oraz bliskich. Zamiast barwników są tutaj barwniki kisielkowe (można kupić naturalne), więc każdy z Was nawet nie mając dostępu do kolorów może upiec takie kolorowe ciasto.

Ciasto jest trochę babkowe, ale nie suche, zaletą dodania kisielków jest również to, że ma fajny smak. Jakie dodacie smaki takie też będzie ciasto i za każdym razem możecie robić inaczej :) Jestem pewna, że Wam się spodoba i posmakuje a ja już czekam na zdjęcia Waszych kisielkowych ciast. W podobny sposób można też zabarwić biszkopt i zrobić tort tęczowy. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Topię masło w rondelku, dodaję mleko oraz cukier i mieszam delikatnie. Odstawiam by przestygło.

Krok 2. Pianę ubijam z białek, dodaję żółtka, masę maślaną, cukier waniliowy, proszek do pieczenia, mąkę. Delikatnie wszystko łączę.

Krok 3. Dzielę na cztery części. Do jednej dodaję kisiel różowy (proszek! nie robimy kisielków!), do drugiej suchy mak, do trzeciej kisiel żółty i do ostatniej zielony. Bardzo (!) delikatnie mieszam.

Krok 4. Wylewam do foremki kolejno kolory (bez znaczenia jak). Ja dałam żółty, zielony, makowy, różowy.

Krok 5. Wstawiam do nagrzanego do 180°C piekarnika. Piekę ok. 45 minut do suchego patyczka (zawsze warto sprawdzić zawsze). Po wystudzeniu dekoruję lukrem (wymieszany sok cytrynowy z pudrem). Smacznego.

Smaczne kolorowe ciasto kisielkowe
Smaczne kolorowe ciasto kisielkowe
Smaczne kolorowe ciasto kisielkowe, najlepsze jest polane cytrynowym lukrem
Smaczne kolorowe ciasto kisielkowe, najlepsze jest polane cytrynowym lukrem
14 marca 2014 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.