Klopsy w sosie własnym

Przepis na klopsy, czyli coś pomiędzy kotletami, a pulpecikami. Klopsy w sosie własnym są delikatne, ale nie mdłe, ich przygotowanie nie sprawi Ci problemu, a na pewno przypomnisz sobie smaki dzieciństwa. Takie klopsy w sosie własnym bardzo lubią też moje dzieci, podaje je z ziemniakami lub kolorowymi kluskami śląskimi.

Klopsy w sosie własnym możesz mocniej doprawić, jeśli będą je jeść dorośli, możesz sos wzbogacić o pomidory, ale nie jest to koniecznie. To podstawowy przepis na klopsy.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mięso mieszam z jajkiem, przyprawami, tartą bułką.

Krok 2. Formuję kulki, spłaszczam je i każdą obtaczam delikatnie w mące.

Krok 3. Na rozgrzanym tłuszczu obsmażam z obydwu stron (tylko do zrumieniania).

Krok 4. Zalewam następnie ciepłą wodą, dodaję liście laurowe, ziele angielskie, pokrojoną pietruszkę i marchewkę oraz (opcjonalnie) jednego suszonego pomidora (fajnie podbija smak). I tak na niewielkim ogniu podgrzewam ok. 20 minut, potem obracam i dalej podgrzewam. W razie potrzeby dolewam wody.

Krok 5. Mąkę mieszam z mlekiem (ew. z wodą). Dodaję do zawartości patelni i mieszam dokładnie, Jak widzisz ja odsunęłam klopsiki by łatwiej było wymieszać, możesz je też wyjąć na czas mieszania.

Krok 6. Podgrzewam ok. 2 minuty aż sos zgęstnieje i podaję. Przy odgrzewaniu możesz dolać trochę wody, bo sos na pewno zgęstnieje.

Klopsy w sosie własnym
Klopsy w sosie własnym
Klopsy w sosie własnym
Klopsy w sosie własnym
18 listopada 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.