Kasza jaglana z gruszkami na słodko

Jeden z rozgrzewających przepisów na zimę – kasza jaglana z gruszkami na słodko, danie, które świetnie sprawdzi się zarówno jako śniadanie, jak i kolacja. Świetne jako przekąska dla osób aktywnych fizycznie, które starają się racjonalnie odżywiać. Całość jest słodka, ale cukier można całkowicie wyeliminować, a i tak słodyczy dodadzą gruszki.

Kasza jaglana z gruszkami na słodko pachnie pięknie cynamonem i będzie idealna na zimne dni, kiedy nasz organizm domaga się ciepłego, rozgrzewającego posiłku. Pomysł zaczerpnęłam z warsztatów „kuchnia na zimę”, ja zrobiłam wersję całkiem na słodko, a na warsztatach robiłam gruszki w wersji bardziej wytrawnej z listkiem laurowym, odrobiną soli i korzennymi przyprawami. Możecie i Wy pokusić się o własne kombinacje smakowe. Polecam.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od kaszy: wsypuję szklankę kaszy i zalewam dwiema szklankami wody, przykrywam pokrywką i na malutkim ogniu gotuję ok. 15 minut.

Krok 2. Gruszki dzielę na ćwiartki, wyjmuję gniazda nasienne. Potem dzielę na jeszcze mniejsze fragmenty. Przekładam do garnka, dodaję cynamon, daktyle, cukier (opcja), kolendrę i kurkumę. Zalewam wodą, by przykrywała owoce. Gotuję.

Krok 3. Kiedy gruszki są już miękkie, a kasza ugotowana, to dodaję chochlę syropu z gruszek do kaszy i mieszam. Nakładam na talerz kaszę, na to gruszki z syropem. Polewam miodem, smacznego.

Kasza jaglana z gruszkami i miodem
Kasza jaglana z gruszkami i miodem
30 grudnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.