Karp świąteczny

W niektórych domach nie ma świąt bez karpia na stole. My wybraliśmy karpia w dzwonkach i przygotowaliśmy go tradycyjnie, w panierce. Najpierw rybę podsmażyłam, a potem zapiekłam, by „doszła” w piekarniku. To chyba jeden z najpopularniejszych sposobów na karpia.

Mięso jest miękkie, panierka chrupiąca, a całość smaczna, a przede wszystkim prosta do zrobienia. Smażonego karpia świątecznego lubię podawać z ćwikłą domową albo z plasterkiem cytryny. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wyciskam sok z cytryny. Kawałki ryby zalewam sokiem z cytryny i posypuję solą i pieprzem. Wstawiam na godzinę do lodówki.

Krok 2. Każdy kawałek panieruję w rozkłóconym jajku, potem w mące, znów w jajku i bułce tartej. Drugi sposób to panierować w wymieszanej mące z bułką.

Krok 3. Podsmażam partiami na maśle, aż zyska złocisty kolor.

Krok 4. Wtedy przekładam do naczynia żaroodpornego, posypuję tymiankiem i wkładam na ok. 15 minut do nagrzanego do 180°C piekarnika. Gotowe. :)

Karp świąteczny
Karp świąteczny
10 grudnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.