Kapuśniak – najlepszy

Uwielbiam prawdziwy, pyszny kapuśniak! Ten aromat i smak. Mogłabym go jeść łyżkami bez końca. Zapach, który roznosi się po domu podczas gotowania jest prawie tak samo intensywny, jak podczas przygotowywania grochówki. Po prostu ślinka cieknie na samą myśl o tej zupie.

Kapuśniak z prawdziwej kiszonej kapusty, podsmażanej i duszonej, z prawdziwym boczkiem i liściem laurowym, z małymi ziemniaczkami pokrojonymi w kosteczkę. Dla mnie zupa idealna na jesienną słotę. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ziemniaki obieram i kroję w kosteczkę. Gotuję je. Ziemniaczki należy gotować osobno, w innym wypadku będą twarde i niesmaczne. Dlatego ziemniaki najlepiej dodawać ugotowane dopiero w momencie nakładania na talerz.

Krok 2. Cebulę, czosnek i boczek kroję na mniejsze kawałki i smażę na oliwie.

Krok 3. Kiszoną kapustę kroję na mniejsze kawałki (aby nie ciągnęły się jej długie fragmenty podczas jedzenia).

Krok 4. Wrzucam kapustę na patelnię i podsmażam chwilę. Następnie dolewam bulion warzywny rozrobiony w szklance wrzątku.

Krok 5. Duszę ok. 20 minut. Jeśli płynu jest zbyt mało, dolewam.

Krok 6. Średniej wielkości garnek napełniam wodą, wrzucam zawartość patelni. Dodaję liście laurowe, a także pieprz i sól. Mieszam, a następnie gotuję 20 minut. Podaję z ziemniakami. Smacznego.

Kapuśniak
Kapuśniak
21 października 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.