Kanapeczki kwiatki

Wiosna w pełni, na straganach można już znaleźć nowalijki, warto je wykorzystać do zrobienia ślicznych kanapek w kształcie kwiatków. Kanapeczki kwiatki na pewno spodobają się dzieciom, ba, dzieci mogą je nawet zrobić z Waszą niewielką pomocą.

Kanapeczki kwiatki to dobry sposób na „przemycenie” młodych warzyw. Ja proponuję rzodkiewkę i ogórki gruntowe, ale Wy możecie wykorzystać także szczypiorek czy pomidory. Zwróćcie także uwagę na pieczywo. Do takich kanapeczek idealne będzie np. żytnie. Jest dość miękkie i zwarte, i łatwo wycina się z niego kształty. A poza tym jest zdrowe. Kanapeczki z takiego chleba na pewno zachowają swój kształt, te z kupnych bułek czy kajzerek mogą się rozlecieć.

Do zrobienia kanapeczek potrzebne są wykrawaczki do ciastek. Kształt dowolny, moje kanapeczki są w kształcie kwiatków i serduszek. Zaproście dzieci do zabawy albo zróbcie sobie przyjemność i zafundujcie wiosenne śniadanko z nowalijkami. Smacznego. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Pieczywo smaruję masłem, układam plasterek szynki lub sera żółtego. Wykrawaczką wycinam kształty z kanapek. Dobrze mieć kilka wykrawaczek, aby wyciąć jak najwięcej kształtów. Trzeba docisnąć i lekko poruszać, aby jak najłatwiej wyciąć. Skrawki mogą posłużyć za np. trawkę do kanapkowych kwiatków.

Krok 2. Ogórka obieram, gruntowego ogórka obieram od jasnej do ciemnej strony, by nie miał goryczki. Rzodkiewkę kroję w plasterki. Ogórka kroję w wąskie paski – będą łodyżki do kanapek-kwiatków. Układam wszystko na talerzu. Możecie też zrobić listki z kawałków ogórka albo ze szczypiorku. Środki kwiatków robię z rzodkiewki, a potem robię kropki ketchupem. Smacznego.

Kanapeczki
Kanapeczki
22 maja 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.