Kaczka z jabłkami najlepsza

Sprawdzony przepis na idealną kaczkę z jabłkami, aromatyczną i wilgotną. Jeśli szukasz przepisu na kaczkę, która nie będzie sucha to polecam właśnie ten. Kaszka z jabłkami na pewno zagości na wielu świątecznych stołach, stąd sprawdzony przepis jest na wagę złota. U mnie podaje się ją z konfiturą malinową lub kwaśną żurawiną oraz ziemniakami.

Danie inspirowane jest zwycięskim przepisem z naszego niedawnego konkursu przeprowadzonego z marką Ambition. Zadanie konkursowe polegało na nadesłaniu przepisów na dania pieczone. Wygrała Anna, która otrzymała nagrodę w postaci wyjątkowej brytfanny owalnej Taurus marki Ambition w rozmiarze 38 x 26 cm! W tej brytfannie zastosowano odporną na zarysowania powłokę Teflon™ Platinum Plus. Dzięki temu można z nią używać metalowej łopatki bez ryzyka uszkodzenia powierzchni! Można ją również myć w zmywarce. A sama pokrywa ma dodatkową funkcję: może posłużyć jako patelnia grillowa! Jeżeli jesteście ciekawi, jak sprawdza się w praktyce, koniecznie obejrzyjcie mój film :) Więcej informacji o naczyniach Taurus znajdziecie tutaj.

A teraz zabieramy się do przygotowania dania. Kaczka z jabłkami jest niesamowicie aromatyczna. Warto dodać sporo rozmarynu, ale jest też jeden magiczny składnik, który sprawia, że jest taka pyszna – mowa oczywiście o miodzie :)

Kaczka z jabłkami najlepsza
Kaczka z jabłkami najlepsza

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Kaczkę smaruję masłem. Do środka wkładam dwa pokrojone jabłka.

Krok 2. Oprószam przyprawami dokładnie i polewam miodem.

Krok 3. Piekę w 200C przez 30 minut, a potem nakrywam pokrywą i piekę 2 godziny w 180. Na 30 minut przed końcem dokładam jabłka i posypuję mocno cynamonem. Warto też obrócić kaczkę na drugą stronę (gdy dokładasz jabłka albo w połowie czasu pieczenia).

Kaczka z jabłkami
Kaczka z jabłkami
Brytfanna Taurus Ambition wykorzystana w przepisie
Brytfanna Taurus Ambition wykorzystana w przepisie
22 grudnia 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.