Jogurtowy deser z persymoną

Persymonę, słodki owoc o smaku lekko zbliżonym do miękkiej brzoskwini, połączyłam z delikatnym jogurtem i słodkim cukrem trzcinowym. Tak powstał jogurtowy deser z persymoną, który uważam za idealnie lekki, delikatny i w sam raz na wieczór. To takie małe, nie za słodkie co nieco dla wieczornych łasuchów.

Deser jest na jogurcie 0% – to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy dbają o linię. Jedynym szaleństwem jest tutaj odrobinka cukru trzcinowego i mleka skondensowanego, które można zastąpić większą ilością jogurtu.

Ale pomijając kwestie dietetyczne, jogurtowy deser z persymoną jest po prostu pyszny. Jogurtowy w smaku, z kawałkami miękkiej i słodkiej persymony, a cukier fajnie dopełnia jego smaku. Polecam wszystkim, bez wyjątku.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Persymonę obieram ze skórki i kroję na małe kawałki.

Krok 2. Żelatynę rozpuszczam we wrzątku (2 łyżki, jak w przepisie) i mieszam. Jogurt mieszam z mlekiem skondensowanym i dodaję żelatynę, mieszam. Dodaję pokrojoną persymonę.

Krok 3. Wymieszany deser przelewam do kokilek lub kieliszków i wstawiam do lodówki, aż się zetnie (u mnie niecałe 2 h). Przed podaniem posypuję cukrem trzcinowym, 1 łyżeczka z górką na deser.

Jogurtowy deser z persymoną
Jogurtowy deser z persymoną
29 listopada 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.