Jak kupować ananasy

Świeży ananas jest o wiele lepszy i bardziej aromatyczny niż ten z puszki. Kupując ananasy, zwróćcie uwagę na kilka rzeczy – jak skórka czy liście, dzięki temu wybierzecie owoc naprawdę smaczny. Świeży ananas to dobry dodatek nie tylko do deserów czy sałatek, ale również do dań mięsnych. Z deserów polecam sałatkę owocową, a z dań wytrawnych kurczaka słodko-kwaśnego.

Jednocześnie pamiętajcie, że galaretka, do której dodacie świeżego ananasa, nie zetnie się.

Jak kupować ananasy

Zwróćcie uwagę na liście. Powinny być świeże, te przesuszone oznaczają, że owoc długo leży w sklepie, a liście obeschły. Wybierajcie ananasa z dużym pióropuszem, zbyt mały, żółty (a nie zielony) może znaczyć, że ananas jest jeszcze niedojrzały.

Skórka. Skórka ananasa ma kolory od żółtego po brązowy. Żółty i żółto-zielony to ananas niedojrzały, może być twardy w środku i nie będzie soczysty. Takiego ananasa możecie kupić i położyć w domu. Po 2–3 dniach dojrzeje i dzięki temu będzie smaczniejszy. Pomarańczowo-brązowy ananas jest dojrzały, jego liście mogą już być lekko wyschnięte. To najlepszy moment na zjedzenie go. Brązowy, ciemny ananas, który w dodatku ma miękką skórkę, to ananas przejrzały, będzie cierpki i niesmaczny. Lepiej wybrać inny okaz.

Polecam też poradniki: jak kroić ananasa oraz jak kupować kokosa.

18 listopada 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.