Jak kroić mango

Lubicie mango? Dla mnie ma dość mocny smak, lubię je szczególnie jako dodatek do mięs czy jako dekorację deserów. A dzisiaj pokażę Wam, jak kroić mango i jak wybierać mango w sklepie, by owoc był smaczny. Jeśli szukacie pomysłów na mango, to ja polecam pulpeciki z mango (pyszne) oraz mocny w smaku sernik.

Jak kupować mango

Wybierając w sklepie mango, zwróćcie uwagę, by było dojrzałe, ale jednocześnie nie miękkie. Powinno delikatnie uginać się po naciśnięciu palcem, tak, jak jabłko. Dzięki temu mango będzie dojrzałe, słodkie i łatwo je pokroicie. Jeśli w sklepie jest tylko twarde mango, to nie przejmujcie się tym, dojrzeje przez kilka dni w domu.

Jak kroić mango

Mango ma w środku dużą, twardą pestkę. Nie można jej oddzielić w łatwy sposób od reszty owocu, dlatego trzeba okroić miąższ dookoła tej pestki. Jak się przyjrzycie, to zobaczycie, że mango jest troszkę spłaszczone, odetnijcie boki, a dopiero potem resztę dookoła pestki. Z tych boków można zrobić ładną dekorację, takiego jeża z mango. :)

Jeśli w środku mango okaże się zbyt dojrzałe i będzie miało ciemne fragmenty, to trzeba je wyrzucić lub jeśli fragmentów jest niewiele, po prostu je wykroić.

Mango można obrać przed lub po pokrojeniu.

12 października 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.