Jajko sadzone na szpinaku w kokilkach

Lubię takie śniadania na ciepło. Tym razem jajko sadzone na szpinaku, w dodatku lekko ostrym szpinaku, bo z dodatkiem chilli. Bardzo fajne połączenie smaków. Jajko w kokilce to naprawdę fantastyczny pomysł. Już pokazywałam Wam, jak zrobić jajko w kokilce na pomidorach i na kiełbasce. W zasadzie nie mogę powiedzieć, które jest najlepsze, bo każde smakuje inaczej. :)

Jeśli lubicie szpinak, to na pewno jajko sadzone na szpinaku Wam posmakuje. Połączenie jest proste, dla urozmaicenia dodaję chilli, więc nie rezygnujcie z niego. Zachęcam do zrobienia i życzę smacznego śniadania.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ser żółty kroję w kostkę lub na inne małe części. Chilli kroję drobno.

Krok 2. Dodaję szpinak. Jeśli szpinak mrożony, to wcześniej podgrzewam go na suchej patelni, by się rozmroził. Doprawiam pieprzem i mieszam.

Krok 3. Nakładam do kokilek, do każdej wbijam jajko. Wstawiam do nagrzanego do 200°C piekarnika i piekę ok. 12–15 minut, aż jajko się zetnie. Gotowe. :) Smacznego.

Jajka sadzone na szpinaku
Jajko sadzone na szpinaku
24 maja 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.