Jajka faszerowane rzodkiewkami

Pomysł na smaczne, wiosenne jajka faszerowane rzodkiewkami, zupełnie inne niż smażone jajka faszerowane na ciepło, ale równie smaczne i chętnie zjadane przez domowników. Co więcej, dzisiejsze faszerowane jajka mogą gościć na stole nie tylko w Wielkanoc, to po prostu fajny pomysł na smaczne, wiosenne śniadanie.

Jajka nadziałam rzodkiewką i natką pietruszki, to wszystko, podobnie jak przy paście jajecznej, złączyłam majonezem, ale w wersji lżejszej sięgnijcie po jogurt naturalny. Jestem pewna, że wiosną każdy z przyjemnością sięgnie po takie jajko faszerowane rzodkiewkami. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Jajka gotuję na twardo (ja wkładam do zimnej wody, ustawiam na ogniu, jajka na twardo są 2 minuty od zagotowania wody). Studzę i obieram, a potem przecinam na pół.

Krok 2. Rzodkiewkę kroję w kostkę, pietruszkę siekam, wyjmuję żółtka z jajek i doprawiam oraz dodaję majonez. Widelcem rozdrabniam żółtko i jednocześnie mieszam wszystko. Nadziewam jajka i dekoruję rzeżuchą lub natką pietruszki. Smacznego.

Jajka faszerowane rzodkiewkami
Jajka faszerowane rzodkiewkami
10 kwietnia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.