Jajka faszerowane pieczarkami

Jajka to bardzo wdzięczny temat, tym razem jajka faszerowane pieczarkami. Pyszne. Najlepsze pierwszego dnia, bo potem pieczarki nieładnie ciemnieją, choć nadal są smaczne. Takie jajka to niewątpliwie urozmaicenie stołu i to nie tylko wielkanocnego.

Ja proponuję takie zwykłe pieczarki, delikatne, żadnego podsmażania, tylko sól, pieprz i majonez. Oczywiście, zamiast majonezu możecie dać śmietanę czy nawet jogurt naturalny, ale moim zdaniem z majonezem są najsmaczniejsze. Jajeczka można dodatkowo oprószyć szczypiorkiem, ale wierzcie mi, że i bez tego jajka faszerowane pieczarkami są pyszne. Polecam nie tylko od święta. :)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Jajka gotuję na twardo (około 2 minut od zawrzenia wody, w której są jaja). Wkładam do miseczki z zimną wodą, a potem obieram ze skorupek. Jajka przecinam na pół, możecie przeciąć na pół zarówno wzdłuż jajka, jak i wszerz. Te na kształt łódeczki nie kiwają się na talerzu, a te bardziej pionowe fajnie wyglądają w stojaczkach na jajka, więc wedle uznania. Wyjmuję żółtka do miseczki.

Krok 2. Pieczarki siekam drobno, dodaję do żółtek, doprawiam solą i pieprzem, dodaję majonez i mieszam. Mieszam, lekko naciskając widelcem. Podsmażone pieczarki, szczególnie na maśle, mają bardziej wyrazisty smak, zamiast podsmażać, możecie je jedynie wrzucić na chwilkę do gorącej wody.

Krok 3. Napełniam w jajku miejsce po żółtku przygotowanym farszem. Gotowe. Smacznego. :)

Jajka faszerowane pieczarkami
Jajka faszerowane pieczarkami
29 marca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.