Jajecznica z krewetkami

Małe danie na leniwe, weekendowe śniadanie, czyli jajecznica! Ale tym razem jajecznica z krewetkami, smaczna i zdrowa (sporo białka :)). Często pytacie, do czego można wykorzystać te najmniejsze, koktajlowe krewetki i dzisiaj właśnie pomysł na nie.

Ja do obiadu wolę większe, bo moim zdaniem są smaczniejsze i nie giną w gotowym daniu (np. makaron z krewetkami). Ale tutaj, w jajecznicy, najlepiej sprawdzą się te drobne. Jajecznica z krewetkami i szczypiorem jest pyszna! Jestem też ciekawa, jakie jajecznice Wy lubicie, takie ścięte czy płynne? A może macie swoje ulubione dodatki? Ja oczywiście polecam dzisiejszą, a do tego prawdziwe croissanty. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Roztapiam masło, wrzucam krewetki i podsmażam, doprawiam pieprzem, a potem solą, jak są już ładnie różowe, to wrzucam jaja i mieszam.

Krok 2. Jak jajecznica zaczyna się ścinać, to dodaję mleko (opcjonalnie) oraz posiekany szczypiorek na sam koniec. Mieszam, nakładam i podaję ze szczypiorkiem. Smacznego.

Jajecznica z krewetkami
Jajecznica z krewetkami
1 września 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.