Jajeczka przepiórcze z łososiem i kawiorem

Przekąska na wielkanocny stół albo po prostu dodatek na elegancką kolację. Małe jajeczka przepiórcze z łososiem i kawiorem wyglądają efektownie, są proste do przygotowania i smaczne. Nie trzeba ich wiele, wystarczy kilka jajek położyć na półmisku i będą stanowić fajną przekąskę.

My, przyznam się, zjedliśmy wszystkie na kolację. Chwytaliśmy za wykałaczki i jedno po drugim znikało z półmiska. Użyłam czerwonego kawioru z łososia, takiego o dużych „kulkach”, ale spokojnie możecie wykorzystać czarny z jesiotra (lub innej ryby), taki drobniutki. Każdy będzie wyśmienity.

W zasadzie kawior stanowi tutaj taką kropkę nad „i”. Gdyby go nie było, też byłoby smacznie, ale tak jest jeszcze lepiej. Podobnie jajeczka. Również możecie je zamienić na zwykłe (wtedy proponuję dzielić jajko na 4 części, a nie tylko na pół), ale z przepiórczymi to danie jest jeszcze fajniejsze. :)

A przy okazji dodam, że jest to odpowiedź na Wasze pytania (z „listy życzeń„) o przepisy na jajka przepiórcze, a ostatnio i łososia wędzonego. I mogę z czystym sumieniem, polecić Wam właśnie jajeczka przepiórcze z łososiem i kawiorem. ;-)

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Jajeczka wkładam do wody, dodaję sól i gotuję na twardo. Ja gotowałam 1,5 minuty, można i krócej. :)

Krok 2. Ugotowane jajeczka obieram ze skorupek. Kawałki łososia kroję na mniejsze kawałki.

Krok 3. Przy pomocy wykałaczek spinam kawałki łososia z jajeczkiem.

Krok 4. Na wierzch kładę troszkę kawioru. I gotowe. Smacznego.

Jajeczka przepiórcze z kawiorem
Jajeczka przepiórcze z kawiorem
24 lutego 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.