Jajeczka przepiórcze na tostach

Pomysł na leniwe śniadanie, może podane do łóżka? ;-) Małe jajeczka przepiórcze na tostach w dodatku z mozzarellą. Ciepłe, pachnące, delikatnie chrupkie i bardzo, bardzo smaczne.

Zrobienie ich zajmuje kilka chwil, a są pyszne. Polecam jajeczka przepiórcze, bo zwykłe kurze wydają mi się za duże do tego dania, lepsze są malutkie, które stanowią fajny dodatek i nie przyćmią smaku reszty. Możecie do tego dodać jeszcze sałatę lub pomidorka. Proste danko, a zawsze na czasie. Pycha. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Na patelni rozpuszczam 1 łyżkę masła i ostrożnie wbijam jajeczka. Doprawiam solą i czekam, aż białko ładnie się zetnie.

Krok 2. Drugą łyżkę masła rozpuszczam na patelni i podsmażam pieczywko.

Krok 3. Kładę na każdej kromce plasterek mozzarelli i chwilkę trzymam na ogniu, ja zazwyczaj przykrywam na kilka chwil pokrywką. Potem dekoruję sałatką, przekładam na każdego tosta jajeczko przepiórcze i podaję jeszcze ciepłe. Smacznego.

Jajeczka na tostach
Jajeczka na tostach
21 marca 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.