Jabłka z grilla

Podczas pikniku pod chmurką gustuję w prostych smakołykach, najbardziej lubię jabłka z grilla, takie długo grillowane, aż do miękkości. Pachnące cynamonem lub imbirem. Dla łasuchów z dodatkiem miodu lub cukru, choć dla mnie są wystarczająco słodkie. Takie grillowane jabłka lubię też z kwaskowatą konfiturą z żurawiny (najlepiej domową).

Jabłka z grilla można też przygotować w piekarniku i to nie tylko latem. Dzięki temu, że jabłka są w sklepach przez cały rok, możecie przygotować coś smacznego bez względu na sezon. Jeśli macie ochotę, to za jednym razem możecie przygotować paczuszkę z różnymi owocami. Do środka, prócz jabłek, włóżcie też banany i truskawki, całość będzie pyszna! Polecam.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Jabłka dzielę na ćwiartki, polewam sokiem z cytryny i posypuję cynamonem. Można polać dodatkowo miodem lub posypać cukrem. Zawijam w folię aluminiową.

Krok 2. Układam na grillu i grilluję, aż jabłka będą miękkie. W piekarniku: piekę ok. 25–30 minut w nagrzanym do 180°C piekarniku.

Jabłka z grilla
Jabłka z grilla
22 czerwca 2011 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.