Indyk z morelami

Przepis na bardzo smaczny i stosunkowo lekki obiad, czyli indyk z morelami. Jest to danie, które troszkę przypomni Wam schab ze śliwką, ale jest delikatniejsze. Najsmaczniejszego indyka z morelami robi Mama Michała, lubię podanego z podpiekanymi ziemniakami i konfiturą z żurawiny. Za to dzisiaj podałam z kaszą gryczaną i obgotowanymi warzywami. Również wyszło smacznie.

Indyk z morelami nadaje się do odgrzewania kolejnego dnia, łączenia z sosami i podawania w różnych kombinacjach. Ja do całości dodałam kurkumy, ale ten składnik możecie pominąć. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mieszam olej z miodem i przyprawami. Mięso rozcinam tak, by utworzyć duży prostokąt, rozbijam tłuczkiem, smaruję połową marynaty i kładę morele. Zwijam.

Krok 2. Smaruję z wierzchu marynatą, związuję.

Krok 3. Wkładam do rękawa do pieczenia lub do brytfanki z przykrywką (może być folia aluminiowa, by nie obeschło). Piekę w nagrzanym do 180°C piekarniku przez 55–60 minut. Kroję ostrym nożem, smacznego.

Indyk z morelami przepis
Indyk z morelami
11 stycznia 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.