Indyk z boczkiem w winogronach

Indyk z boczkiem w winogronach to pyszne, aromatyczne kawałki piersi indyka, zawinięte w plastry boczku i duszone razem z winogronami. Dodatkowo, podczas przygotowania, towarzyszy temu apetyczny zapach rozmarynu! Wyjątkowo lubię to danie, a że na zewnątrz jest coraz chłodniej, więc po takie obiady sięgamy coraz chętniej.

Zachęcam Was do spróbowania, szczególnie, jeśli znudziły Wam się zwykłe kotlety schabowe albo proste roladki z kurczaka. To danie na pewno Wam posmakuje.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mięso dzielę na zgrabne 10 kawałków – ja wolę mniejsze roladki, bo się nie rozpadają i są zgrabne. Oczywiście, można zrobić po prostu 4 większe. Każdy kawałek oprószam solą i pieprzem. Następnie roluję kawałek i oplatam boczkiem, a całość spinam wykałaczką.

Krok 2. Rozgrzewam masło na patelni i obsmażam moje roladki mięsne z każdej strony, posypuję je rozmarynem. Podsmażam do lekkiego zrumienienia. Przekładam na talerz (na chwilkę, zaraz wróci na patelnię, po prostu chwilowo wykorzystam ją do kolejnego kroku).

Krok 3. Cebulę obieram i kroję w wąskie plasterki. Obsmażam cebulę na patelni, na której właśnie obsmażałam mięsko. W międzyczasie wszystkie winogrona przekrawam na pół.

Krok 4. Dodaję na patelnię winogrona. Przez około 3 minuty mieszam cebulę z winogronami na patelni.

Krok 5. Następnie wlewam bulion i śmietanę, mieszam. Wkładam mięso i duszę kilka minut, aż będzie miękkie (ok 10-15 minut).

Indyk z boczkiem w winogronach
Indyk z boczkiem w winogronach
16 września 2009 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.