Idealne gofry z mąki z ciecierzycy

Przepis na idealne gofry z mąki z ciecierzycy, idealne bo chrupiące, bo znacznie zdrowsze niż klasyczne gofry. Zrobisz je w każdej gofrownicy, a warto. Gofry z mąki z ciecierzycy sycą bardziej, ale też mają niski IG, są zdrowszą opcją niż te z mąki pszennej.

Gofry z tego przepisu wychodzą chrupiące, miękną po wystudzeniu, jak każde gofry. Jeśli szukasz alternatywy dla gofrów pszennych to zobacz również gofry jaglane. A jeśli spodoba Ci się ten przepis (a na pewno tak!) to zobacz też chleb socca, to on był początkiem i inspiracją by to proste ciasto (niemal z dwóch składników, bez jajek, bez mleka!) wykorzystać do kolejnych dań.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Mieszam mąkę z ciecierzycy z wodą, oliwą i solą i odstawiam na 1-2 godziny. A potem dodaję proszek do pieczenia/sodę i mieszam.

Krok 2. Rozgrzewam gofrownicę i przed pierwszym gofrem psikam olejem kokosowym (lub zwykłym) lub cienko smaruję innym tłuszczem i na to nalewam porcję ciasta aż się rozleje (moim zdaniem ciasta wchodzi mniej niż przy klasycznych gofrach, bo jest bardziej lejące).

Krok 3. Zapiekam aż da się otworzyć gofrownicę (ciut dłużej niż normalnie) i gofry będą rumiane. Odkładam na kratkę lub zjadam :)

Gofry z mąki z ciecierzycy
Gofry z mąki z ciecierzycy
Gofry z mąki z ciecierzycy
Gofry z mąki z ciecierzycy
17 października 2016 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.