Gulasz z dziczyzny

Typowo jesienne danie mięsne, w dodatku danie jednogarnkowe. Gulasz, gulasz z dziczyzny. Aromatyczny i mega sycący. Poszukuję nowych smaków, odkrywam dziczyznę, na pewno nie jest to lekkie danie, ale bardzo smaczne!

Gulasz z dziczyzny to też papryka i obowiązkowo cebula, a do tego przyprawy podkreślające walory mięsa. Jadacie dziczyznę? Spróbujcie też bigosu myśliwego, smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Przygotowanie zaczynam od pokrojenia w paski cebuli, a mięso dzielę na mniejsze fragmenty.

Krok 2. Na tłuszczu obsmażam mięso, posypuję je kminkiem i obsmażam, dodaję wodę i duszę. Wrzucam paprykę pokrojoną na paski, przyprawy, obsmażam i zostawiam na ogniu.

Krok 3. Po chwili dodaję pomidory z puszki i całość gotuję, aż pomidory się rozpadną. Podaję na gorąco. Smacznego.

Wino do gulaszu

Gulasz z dziczyzny to dość ciężkie, aromatyczne danie, w którym jest naprawdę sporo mięsa. Dlatego i wino powinno być wyraziste, a skoro dziczyzna, to czerwone. Wybraliśmy wino o mocnym aromacie, czerwone francuskie, a dokładniej z doliny Rodanu. Swoją drogą, ten region to jeden z największych regionów winiarskich we Francji.

Wino to dobrze pasuje do gulaszu, bo smaki nie gubią się w tym duecie.

Do gulaszu pasuje mocne czerwone wino. Butelkę naszego Cotes du Rhone kupiliśmy w Makro.

Gulasz z dziczyzny
Gulasz z dziczyzny
22 listopada 2012 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.