Grzanki krabowe

Pomysł na idealne śniadanie, czyli grzanki krabowe. Smaczne, troszkę inne, w sam raz na małe co nieco. Miejscami są lekko ostre przez chilli, miejscami łagodne za sprawą żółtego sera, a miejscami po prostu smakowite dzięki krabowym paluszkom.

Przygotowanie nie zajmuje wiele czasu, a ciepłe aromatyczne grzaneczki zamiast kanapek to niesamowity rarytas. :) Przepis znalazłam w brytyjskim „Olive” i od razu wpadł mi w oko. Grzanki krabowe polecam, jeśli nie codziennie to chociaż w weekend. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Ser żółty ścieram na tarce. Krabowe paluszki kroję w wąskie paseczki.

Krok 2. Do miski wrzucam starty ser, pokrojone krabowe paluszki, wbijam jajko, dodaje parmezan, a także chilli i sól. Ja wykorzystałam suche chilli z młynka, ale może też być troszkę świeżego chilli.

Krok 3. Wszystko mieszam i nakładam na pieczywo.

Krok 4. Wstawiam do piekarnika nagrzanego do 200°C i piekę około 10–15 minut (w zależności od piecyka), aż pieczywko się zrumieni na brzegach, a ser będzie wyraźnie rozpuszczony. Smacznego.

Grzanki krabowe
Grzanki krabowe
20 kwietnia 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.