Grube naleśniki z białym serem

Sycące i szybkie naleśniki. Pewnie dla niektórych określenie „naleśniki” w stosunku do tych „grubasków” będzie dziwne, ale do naleśników im najbliżej. Grube naleśniki z białym serem, dodatkowo polane miodem, to mój pomysł na niesamowicie szybki obiad, który można zrobić z samego rana i zabrać ze sobą do pracy.

Zaletą grubych naleśników jest to, że robi się je szybko, są naprawdę smaczne, sycące i nie trzeba ich podgrzewać. Z podanych składników wychodzi 5 grubasków – tyle, aby najadły się dwie osoby. Grube naleśniki składam na pół, gdy są jeszcze gorące, a potem do środka wkładam zmielony biały ser z dodatkiem serka waniliowego i cukru pudru. To wszystko polewam miodem… mmm pycha!

Wersja jeszcze szybsza – jako nadzienie proponuję mielony ser z wiaderka, taki na sernik. W tej roli spisuje się fantastycznie. :) Aha, i nie zapomnijcie tych naleśników naprawdę „napakować” serem, w końcu to grube naleśniki nie tylko ze względu na ciasto, ale i nadzienie. A potem miodek lub syrop klonowy, i gotowe. Smacznego.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Wszystkie składniki ciasta naleśnikowego umieszczam w misce i miksuję.

Krok 2. Na rozgrzaną patelnię wlewam łyżką wazową porcje ciasta (nie natłuszczam patelni, wlewam na suchą). Jeden naleśnik to u mnie niecała łyżka wazowa.

Krok 3. Trzymam na średnim ogniu, aż na wierzchu pojawią się "dziurki". Ogień nie może być zbyt mocny, bo się przypalą, ma być "akurat". :) Potem przewracam naleśnika, chwilkę podsmażam. Kładę na talerz i natychmiast zginam – trzeba naleśnika złożyć na pół, póki jest ciepły.

Krok 4. Biały ser mieszam z serkiem waniliowym i cukrem pudrem. Nakładam dużo do środka każdego naleśnika. Polewam miodem, gotowe. :) Smacznego.

Grube nalesniki z serem
Grube nalesniki z białym serem
20 maja 2010 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.