Grochówka wojskowa

Przepis na najlepszą grochówkę wojskową. Zupa grochowa to jedna z tych zup, które fantastycznie rozgrzewają i sycą. W moim domu dość często pojawiała się grochówka, tak samo, jak na wszelkich festynach, spotkaniach, obozach i wyjazdach.

Na pewno i Ty masz w pamięci gary gorącej zupy grochowej podawanej z pajdą świeżego chleba. Dla mnie to takie smak, którego się nie zapomina. Odkąd pamiętam byłam raczona opowieściami o tym jak jako mała, dwuletnia dziewczynka jadłam na obozie harcerskim grochówkę z jednego garnka z innymi. Potem grochówka kojarzy mi się już z nastoletnimi wyjazdami w góry, bo nic jak ona nie rozgrzewała i nie syciła tak mocno. Oto przepis na grochówkę wojskową.

Przepis krok po kroku:

Krok 1. Żeberka i boczek (część boczku odkładam) dzielę na mniejsze kawałki. Zalewam wodą, gotuję ok. 45 minut. Dodaję groch, przyprawy i dalej gotuję.

Krok 2. Ziemniaki kroję w kostkę i gotuję (osobno).

Krok 3. Dodaję do zupy po ok. 20 minutach, gdy groch jest miękki, starte na tarce warzywa. Gotuję ok. 30 minut., dorzucam ugotowane ziemniaki.

Krok 4. Kiełbasę z boczkiem podsmażam. Cebulę siekam i szklę na maśle, na koniec dodaję mąkę i chwilę podsmażam.

Krok 5. Wszystko dodaję do garna i mieszam. Doprawiam majerankiem. Gotuję jeszcze 5 minut. Smacznego.

Grochówka
Grochówka
23 stycznia 2017 r.

Paulina Stępień. Dietetyk, królowa lunchboksów, rowerzystka, kamper, mama3. Pokazuję jak żyć lepiej, jeść zdrowiej i widzieć pozytywymój Instagram.